VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

„Siūlymas privatizuoti valstybinius miškus nėra naujas, jis gana dažnai kartojasi“.

Autoriaus nuomone „sklindantys siūlymai buvo tik žvalgyba. Iššokdavo koks valdininkas ar verslininkas iš krūmų, riktelėdavo “privatizuoti!” ir nerdavo atgal stebėti reakcijos. Ji buvo programuojama “neefektyvaus miško valdymo”, “medienos trūkumo pridėtinę vertę sukuriančiai pramonei”, nacionalizuoto turto grąžinimo, “vieno urėdo ir dar pusantro miškininko” pavyzdžiais, kurie, galima įtarti, slėpė gerai apmokamą, gal net ne vietinį viešųjų ryšių specialistą (Vrs).

Jei Vrs iš tikrųjų yra, vyrukas gana sumaniai slėpė tikrąjį tikslą - valstybinių miškų privatizavimą“.

„Vrs turėtų būti ne tik geras, bet ir galintis šokdinti, anot vieno profesoriaus “JAV ultrakonservatyviųjų jėgų iniciatyva įkurtą ir dalies vietos inteligentų palaikytą Lietuvos laisvosios rinkos institutą”.

„Lietuvoje vargu ar atsirastų toks, kuriam paliepus LLRI dėtų savo galvą ant trinkos. Tačiau vis dėlto kodėl tas menamas Vrs timptelėjo virvelę ir, regis, paliepė “laisvarinkininkams” eiti “va bank?”

Gal iš tiesų, „čia jau prasideda sąmokslo teorija. Gali būti, kad dauguma balsuosiančiųjų dėl valstybinių miškų privatizavimo jau sėdi Vrs kišenėje ir, nepaisant visuomenės nuomonės bei tautos rypavimo apie amžiną lietuvio ir miško ryšį, baigtis jau nulemta“.

„Netrukus sugrius ir LLRI teiginys apie daugiau pajamų iš miškų gaunančius latvius. Pasidarę “greitą” pinigą, jie sumažino miškų ir dabar buvusio pelno nebegaus. O jeigu tokiais tempais kirs toliau, Latvija virs dykyne“. Tokią ateitį „nupiešė“ Eugenijus Bunka dienraščio Respublika skaitytojams.

„Dar patogią progą siūlyti privatizuoti miškus sukūrė krizė, bet gali būti ir taip, kad į LLRI investavusios “JAV ultrakonservatyvios jėgos” jau reikalauja pelno. Elementari verslo logika. Bene geriausias jos paaiškinimas lietuviams - televizijos žvaigždutės. Iš pradžių į jas su viešųjų ryšių specialistų pagalba investuojami dideli pinigai, o paskui dar didesni traukiami iš tų kišenių, kurių savininkai patikėjo, kad zvonkizmai, dragūnizmai, laisvarinkizmai yra “cool”...

Pabaigoje - dar viena, utopinė, sąmokslo teorija. Gal LLRI nori nusimesti ją slegiančią “ultrakonservatyviųjų jėgų” kuprą? Kitaip sakant, pasirodyti “visu gražumu”, susideginti ir vėliau atgimti ne plastikinėje “Made in USA” lovelėje, o lietuviškoje vygėje?“

Eugenijus Bunka
„Respublika“, 2010 m. vasario 10 d.

Parengta pagal GMU informaciją
 

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai