VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

Sugriuvus pavėsinei, esančiai privačiame miške, sužaloti 4 žmonės

Nelaimė įvyko vasario 16 d. Kauno rajono Girininkų II kaimo (Alšėnų seniūnija) miške. Alšėnų seniūnijos gyventojai šventė Užgavėnes žmonių pamėgtoje poilsiavietėje, esančioje prie Bartupės upės. Netikėtai sugriuvus pavėsinei, nukentėjo 4 Alšėnų seniūnijos gyventojai: 2 suaugę ir 2 vaikai. Visi buvo pristatyti į Kauno medicinos universiteto klinikas. Įvykį tiria Kauno rajono policija.



Paklausus nukentėjusių, kodėl jie pasirinko šią pavėsinę, jie teigė, kad prie kitų, daug gražesnių, nuolat miškininkų prižiūrimų (aut. pastaba), dėl didelio sniego kiekio būtų buvę sunku privažiuoti.

Pavėsinė yra Kauno rajono Mastaičių kadastrinėje vietovėje. Pastatyta daugiau kaip prieš 10 metų bendromis medžiotojų ir miškininkų pastangomis, tuomet buvusioje VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Šališkių girininkijos valstybinių miškų žemėje. Ji, kaip ir daugelis miškuose esančių poilsiaviečių, yra miško lankytojams patogioje vietoje, todėl nuolat gausiai lankoma. Tik gaila, kad dėl nepadoraus žmonių elgesio pavėsinės yra niokojamos, laužomos medinės dalys laužams kūrenti, paliekamos šiukšlės. Kol pavėsinė priklausė urėdijai, ją nuolat prižiūrėdavo girininkijos darbuotojai. Daugiau kaip 5 metai ši miško žemė priklauso nuosavybę žeme ir mišku atsiėmusiems savininkams. Dėl poilsiautojų niokojimo pavėsinė pradėjo palaipsniui nykti, aplaužytos jos niekas neatstatinėdavo.

Pastatyti pavėsinę ir ją prižiūrėti nemažai kainuoja. Be to, dažnas miško savininkas, tik retkarčiais užsuka į savo miškus ir tai dažniausiai tik gavęs pranešimą ar įspėjimą apie jo miške esančią netvarką. Todėl sunku kalbėti apie rekreaciją, jos vystymą, privačiame miške. Juk tai turi vykti naudojant miško savininko asmenines lėšas, iš to negaunant jokios naudos.

Pavėsinės griuvimo priežastis girininkas Antanas Nickus taip pat įvardina nuolatinį niokojimą ir nepriežiūrą. Jeigu ne šie žmogiškieji faktoriai, pavėsinė dar būtų stovėjusi bent 10 metų, nes buvo profesionaliai pastatyta. Pagrindinės konstrukcijos dalys ir baldai dėl tvirtumo buvo padaryti iš stambios medienos, papildomai sutvirtinti. Gal dėl to, nelemto įvykio metu, mažą berniuką apsaugojo pavėsinėje tvirtai pastatytas masyvus stalas.

Norint išvengti panašių nelaimių pavėsines reikia nuolat prižiūrėti.

Visuomenei paliekame klausimus: kas rūpintųsi rekreacija miškuose, kas prižiūrėtų poilsiavietes, ar statytų naujas, koks žmogaus poilsis būtų gamtoje privatizavus visus Lietuvos miškus? Ežerai aptverti, beliko aptverti miškus...

VĮ Kazlų Rūdos mokomoji miškų urėdija
nuotr. R.Rutkausko

pavesine_pries_10m sugriuvusi_pav1 sugriuvusi_pav2

 



 

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai