VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

Už valstybės išperkamą žemę miestuose gyventojams bus siūlomi miško sklypai


LR Miškų ūkio ministerijai vadovaujant ministrams Rimantui Klimui ir Albertui Vasiliauskui buvo sukurtas ir įgyvendintas kompensacinis mechanizmas kilnoti nekilnojamą turtą – miškus, gražinant juos už miesto žemes. Tokiu būdu buvo privatizuota net keliasdešimt tūkstančių ha miškų. Ši sistema egzistavo nuo 1993 m., kol ydingas miškų dalinimo procesas 1997 m. buvo sustabdytas. Tuometinė Žemės ir miškų ūkio ministerija (ministras V.Knašys) inicijavo teisės aktų pataisas, kurios ir sulaikė šį procesą, nes kitu atveju - nebūtų užtekę visų valstybinių miškų numatytoms kompensacijoms gražinti.

Už valstybės išperkamą žemę bus siūlomi miško sklypai

Už miestų teritorijose esančią valstybės išperkamą žemę ir vandens telkinius gyventojams bus siūloma atlyginti lygiaverčiais miško sklypais kaimo vietovėse.

Už valstybės išperkamą žemę miestuose gyventojams bus siūlomi miško sklypai.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė atitinkamam Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pakeitimo projektui.

Parengtos pataisos, atsižvelgiant į Vyriausybės 2008-2012 m. programos nuostatas.

Nors nuostata, kad už mieste turėtą valstybės išperkamą žemę galima atlyginti lygiaverčiu miško sklypu, įstatyme galiojo nuo 1993 m. liepos 15 d. iki 1997 m. liepos 1 d., tačiau šiuo laikotarpiu apie 600 piliečių valia nėra įvykdyta ir jie nėra pasirinkę kito atlyginimo būdo.

Praplėtus atlyginimo už valstybės išperkamą žemę miestuose būdų sąrašą, tais atvejais, kai nėra galimybės piliečio prašomu būdu atkurti nuosavybės teisių, atsakingos už tai institucijos galėtų siūlyti pasirinkti atlyginimą lygiaverčiu miško sklypu.

Taip pat piliečiai, kurie yra pasirinkę tam tikrą atlyginimo už valstybės išperkamą žemę būdą, kuris, jų nuomone, nėra patrauklus, galėtų iki 2010 m. rugsėjo 1 d. pakeisti valią dėl atlyginimo būdo ir prašyti už valstybės išperkamą žemę atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje.

Informacijos šaltinis ELTA

 
 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai