VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

Sugrįžtančiais paukščiais rūpinamasi kasmet

Dienos ilgėja, žemė potruputį vaduojasi iš žiemos spąstų, saulė pakyla vis aukščiau, įsidienojus nuo stogų tekši vandens lašai, bunda gamta, laukiame sugrįžtančių paukščių. Sugrįžę jie ims ieškoti sau gyvenamų „būstų".


Inkilus galima kelti visur, kur tik gali gyventi paukščiai - miškuose, parkuose, skveruose, soduose, ten, kur nors šiek tiek yra augalijos. Miške nereikėtų kelti inkilų tankumynuose, taip pat dauguma paukščių nemėgsta tos pačios rūšies sparnuočių kaimynystės, todėl geriau iškelti mažiau inkilų didesniu atstumu vienus nuo kitų, negu tankiai. Kitaip yra miesto parkuose, soduose, kur sparnuočiai tenkinasi mažesniu plotu, todėl inkilus galima kelti kiek tankiau.
Geriau pakabinti toliau nuo keliukų, žmonių susibūrimų vietų, vienokio ar kitokio triukšmo šaltinio.
Miškininkai kasmet išvalo senus inkilus, pagamina ir įrengia naujus. Jiems talkina jaunieji miško bičiuliai, kasmet prisideda ir įvairios organizacijos.
Miškininkai tuos darbus pradeda rudens pabaigoje ar žiemos pradžioje. Iki vasario mėnesio būna pagaminta užtektinai inkilų, dalis jau būna pakabintų, kiti kabinami iki kovo mėnesio vidurio. Net ir vėliau pagamintus bei medyje iškeltus „namelius" aptiks sparnuočiai. Kiekvienam gyvam organizmui reikalingas būstas auginti palikuonis, pasislėpti nuo lietaus ar vėjo, ramiai praleisti naktis.
Gražią šių metų kovo 7 d. popietę pas Kazlų Rūdos miškininkus svečiavosi keletas Marijampolės rajono apylinkės prokuratūros darbuotojų. Jie atvyko iškelti inkilus miške. Svečius sutiko miškų urėdas Linas Bužinskas. Kartu su miškininkais svečiai tuoj pat išvyko į Višakio Rūdos girininkiją. Važiuojant iki girininkijos, miškų urėdas svečiams papasakojo apie inkilų gamybą, vietos parinkimo ir inkilų pakabinimo reikalavimus ir pan. Girininkijoje visus pasitiko girininkas Laimis Dabrila, kuris palydėjo į mišką. Miške buvo paruoštos inkilų kabinimo kartys, visi pasidalino į keturias grupes ir, pasiėmę inkilus, pasiskirstė po mišką jų kabinti. Iš pradžių miškininkai parodė kaip, naudojantis specialiai tam paruoštomis kartimis, kabinami inkilai, kokiame aukštyje ir į kurią pusę reikia atsukti angą, pakabinus kaip patikrinti ar tvirtai inkilas kabo. Svečiai viską labai greitai įsisavino ir patys ėmėsi darbo. Esant geram orui ir geroms nuotaikoms, inkilai buvo įrengti ir laukia sugrįžtančių paukščių. Padirbę visi susirinko prie miškininkų paruošto laužo, pasidalino įgytais įspūdžiais, uždavinėjo miškininkams klausimus apie mišką ir jo gyventojus, pažadėjo pakartoti akciją ir kitais metais, bei pavasarį atvykti į miškasodį - tai vienas iš svarbiausių darbų miškininkams pavasarį. Nelabai svarbu kiek inkilų buvo iškelta, labiau svarbu, kad jie iškelti reikiamoje vietoje pagal visus reikalavimus.
Inkilų kėlimas vyko artėjant vienai pirmųjų pavasario švenčių - 40-ies paukščių dienai, kuri yra laikoma kovo 10 d. Šią diena yra švenčiamas paukščių sugrįžimas. Ši diena vadinama taip todėl, kad kasmet, žiemoti svetur, Lietuvą palieka apie 40 paukščių rūšių, o pavasarį panašiai tiek grįžta. Šią dieną sutinkant kiekvienas Lietuvos kraštas nuo seno turi savas tradicijas.
Jeigu dar nepasirūpinote sugrįžtančiais paukščiais, imkitės darbo.

 

Informacinio centro vadovas
Redas Rutkauskas.
Nuotraukos autoriaus

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai