Seminaras „Miško sanitarinės apsaugos aktualijos 2012 m.“

Š.m. birželio 22 d. Valstybės įmonėje Kazlų Rūdos mokomojoje miškų urėdijoje vyko seminaras „Miško sanitarinės apsaugos aktualijos 2012 m.“. Seminarą vedė Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas, dalyvavo miškų urėdijos specialistai.

Seminare buvo pristatytos paskutiniųjų metų miškų sanitarinės problemos Lietuvoje,  medžius puolantys kenkėjai, dėl kokių priežasčių tai atsitinka.
2011 m. naujai atsiradusių pažeidimų priežastys - daugiausiai abiotiniai veiksniai – 59%, tame tarpe 52% vėjas, mažiausiai – žvėrys – 8%. Dėl stiprių vėjų medžiai yra pažeidžiami, atsiranda vėjavartų ir vėjalaužų, medžiai nusilpsta, susidaro palanki terpė medžių kenkėjams.
Svarbiausi miškus pažeidžiantys faktoriai yra: spyglius graužiantys kenkėjai, netikrasis eglinis skydamaris, vėjavartos – vėjalaužos, medžių ligos, žvėrių pažeidimai. Apie tai buvo kalbama seminaro metu, diskutuojama kaip galima būtų to išvengti, kaip kovoti su susidariusiomis problemomis.
Seminare taip pat buvo papasakota apie priemones kovojant su miško kenkėjais, pristatytos naujovės. Paanalizuoti konkretūs atvejai ir kokias priemones reikia taikyti. Pristatytos naujoviškesnės patobulintos vabalų gaudyklės, cheminės ir kitos priemonės.
Viena iš pagrindinių kovos priemonių yra teisingas ūkininkavimas miškuose. Todėl praūžus stipriems vėjams reikia kuo greičiau šalinti iš miško pažeistus medžius, kad išvengti medžių kenkėjų invazijos.

VĮ Kazlų Rūdos mokomoji miškų urėdija

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai