VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

Šiemet į „Nepatogų kiną" kvies ir miškininkai

Šį savaitgalį miškininko dieną besiruošiantys minėti Lietuvos miškų urėdai kol kas neatskleidžia staigmenos, ruošiamos kartu su dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas" organizatoriais. Šiemet lapkričio 11 - 14 d. trečiąjį kartą į Marijampolės kino teatrą „Spindulys" sugrįžtantis festivalis „Nepatogus kinas" pristatys įspūdingą programą, kurioje be kitų filmų vietą ras ir įspūdingiausi praėjusių metų užsienio režisierių filmai apie miškus.

 Per aštuonerius festivalio gyvavimo metus žiūrovai ypač pamėgo tradicine tapusią „Žaliąją programą", kuri kiekvienais metais skiriama kažkuriam aplinkosauginiam aspektui. Šiemet aplinkosauginių festivalio filmų rubrikoje bus parodyti ne vieną tarpautinį prizą pelnę praėjusių metų pasaulio dokumentiniai filmai apie miškus. „Būtent tokiu kampu programą pakreipėme todėl, kad pavyko susitarti dėl keletos labai įspūdingų filmų. Vien ko vertas filmas „Miško daina" (angl. Song from the forest), praėjusių metų prestižiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje pelnęs vieną pagrindinių prizų." – teigia festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis. Pasak jo, "Žaliosios progamos" filmai iš skirtingų kampų pažvelgs į žmogaus ir miško harmoningo sugyvenimo svarbą, miško reikšmę individo ir bendruomenių gyvenime, individualias ir kolektyvines pastangas saugojant ir puoselėjant miškus.

Pasak G. Andriukaičio, festivalio organizatoriai ypač dėkingi šių metų „Žaliosios programos" draugams – Generalinei miškų urėdijai ir mažesniųjų miestų miškų urėdijoms. Būtent Marijampolės apskrities miškų urėdijų (Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Šakių) dėka įspūdinga dokumentika pasieks Marijampolės apsrityje gyvenančius žiūrovus. „Kreipėmės į Generalinę miškų urėdiją ir šalies miškų urėdijas pristatydami festivalio idėją bei šių metų „Žaliosios programos" temą ir sulaukėme entuziastingo palaikymo. Valstybinių miškų pareigūnai puikiai supranta miško svarbą kiekvienam Lietuvos gyventojui, kasdien susiduria su aplinkosaugos klausimais, todėl mūsų noras supažindinti festivalio žiūrovus su miškų gamtos išsaugojimo aktualijomis buvo sutiktas labai palankiai." – džiaugėsi „Žaliosios programos" draugų palaikymu G. Andriukaitis.

Patys Marijampolės apskrities miškų urėdijų atstovai teigia, kad jiems kalbėti apie miškus labai svarbu, bet tuo pačiu ir sudėtinga, nes urėdijų veikla itin plati. Miškų urėdijų veikla apima miško ekosistemų ir biologinės įvairovės išsaugojimą bei puoselėjimą, rekreacinės miško aplinkos formavimą, valstybinių miškų tvarkymą ir saugijomą, racionalų miškų išteklių naudojimo užtikrinimą, miškų produktyvumo didinimą ir nenutrūkstamą medienos tiekimą. Valstybinių miškų pareigūnai tikisi, kad „Nepatogaus kino" „Žalioji programa", pristatanti festivalio žiūrovams įvairias miškosaugos problemas gvildenančius filmus, įkvėps žiūrovus kitaip pažvelgti į miško svarbą žmogui.

Be edukacinės veiklos Marijampolės apskrities miškų urėdijos puoselėja miškus ir žmonių pamėgtas rekreacines vietas. Vient tik Marijampolės miškų urėdijoje kasmet pagaminama beveik 80 tūkst. m³ medienos. Urėdijos darbuotojai taip pat rūpinasi ir miškų urėdijos teritorijoje gyvenančiais gyventojais ir svečiais, jų poilsiui įrengta 30 poilsio vieta, 1 regykla, 2 pažintiniai takai ir 2 takai pritaikyti žmonėms su negalia. Kazlų Rūdos miškų urėdijos atstovai teigia, kad norint sėkmingai atkurti miškus, jiems tenka išauginti tinkamos kokybės sodmenis, kokybiškai atlikti miško sodinimą į gerai paruoštą dirvą, o vėliau vykdyti želdinių priežiūrą nuo ligų, kenkėjų ir žolinės augmenijos. Tad urėdijos darbas – gausus įvairios ir nenutrūkstamos veiklos, todėl šioje srityje dirbantys turi nestokoti nuolatinio užsidegimo ir meilės gamtai. Tuo tarpu Šakių miškų urėdija, siekdama užkirsti kelią miško gaisrų kilimui, taip pat likviduoti kilusius miško gaisrus vykdo eilę ūkinių ir organizacinių priešgaisrinių priemonių, sudarytos 3 gaisrų gesinimo komandos – pagrindinė ir dvi rezervinės, gaisrams gesinti paruoštos dvi priešgairinės automašinos ir kita urėdijos bei rangovinių įmonių technika. Tad urėdų darbas tai gyvenimo būdas, nes rūpestis gamta reikalauja neskaičiuojamų žmogiškųjų resursų.

Daugiau apie festivalį „Napatogus kinas" sužinosite apsilankę puslapyje www.nepatoguskinas.lt/ste
Asmuo kontaktams – dokumentinių filmų festivalio direktorius Gediminas Andriuktiais tel. 8 605 12624

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai