VĮ Valstybinių miškų urėdija

Kazlų Rūdos regioninis padalinys

   
 

Seminaras "Miško sanitarinės apsaugos aktualijos 2017 m."

Š.m. vasario 23 d. miškų urėdijoje vyko seminaras „Miško sanitarinės apsaugos aktualijos 2017 m." Seminarą vedė Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas, dalyvavo miškų urėdijos specialistai.

Seminare buvo pristatytos paskutiniųjų metų miškų sanitarinės problemos Lietuvoje, medžius puolantys kenkėjai, dėl kokių priežasčių tai atsitinka.
2016 m. naujai atsiradusių pažeidimų priežastys - daugiausiai abiotiniai veiksniai ir medžių ligos – po 31%, kiek mažiau – žvėrys - 21%, mažiausiai – vabalai – 17%. Dėl stiprių vėjų medžiai yra pažeidžiami, atsiranda vėjavartų ir vėjalaužų, medžiai nusilpsta, susidaro palanki terpė medžių kenkėjams.
Labiausiai miškus pažeidžiantys faktoriai yra: stiprūs vėjai - vėjavartos, vėjalaužos, medžių ligos - uosynų ir drebulynų džiūvimas, žvėrių pažeidimai - skabymas, laupymas, medžius puolantys vabalai - žievėgraužis tipografas ir pušinis straubliukas. Apie tai buvo kalbama seminaro metu, diskutuojama kaip galima būtų to išvengti, kaip kovoti su susidariusiomis problemomis.
Seminare taip pat buvo papasakota apie priemones kovojant su miško kenkėjais, pristatytos naujovės. Paanalizuoti konkretūs atvejai ir kokias priemones reikia taikyti.
Viena iš pagrindinių kovos priemonių yra teisingas ūkininkavimas miškuose. Todėl praūžus stipriems vėjams reikia kuo greičiau šalinti iš miško pažeistus medžius, kad išvengti medžių kenkėjų invazijos.

 

VĮ Kazlų Rūdos mokomoji miškų urėdija

 

 
 

VĮ Valstybinių miškų urėdija Kazlų Rūdos regioninis padalinys, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 132340880. PVM kodas: LT323408811. Bankas: AB SEB, A/S: LT637044060008193524


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai